◄
W piątek, 11 października 2024 roku, o godzinie 18:00, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy rysunku Wojciecha Atamana.
W malowniczym Cieklinie, w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które zgromadziło miłośników sztuki z Gminy Dębowiec i okolic.
Skąd wzięła się nazwa Podkowiec Mały? Jak wygląda i gdzie mieszka? Po co wybudza się z hibernacji i czy naprawdę wplątuje się we włosy?
Wernisaż Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, który rozpoczął się dźwiękami skrzypiec w wykonaniu Weroniki Sroki, zgromadził liczne grono miłośników sztuki.
Od 23 czerwca 2023 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie można obejrzeć zbiorową wystawę prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Sędziszowie Małopolskim.
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
Dnia 13 kwietnia tj. w sobotę br. Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie (gmina Dębowiec) zorganizowało wernisaż pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych”. Autorami wernisażu byli Anna i Krzysztof Kusiak redaktorzy Regionalnego Blogu Historycznego Z pogranicza .
W dniu 29.11.2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.:„Apetyczny świat wierszy Wandy Chotomskiej” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu i Filię Biblioteczną w Cieklinie.
Daleko czy blisko – wszędzie możemy znaleźć ciekawe, zasługujące na wyróżnienie, niespotykane w innych stronach miejsca lub obiekty. Takie też było zadanie uczestników IX Międzygminnego Konkursu Fotograficznego pt.: Małe cuda Gminy Dębowiec.
17. 01.2017 roku Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odwiedziło Polskie Radio Rzeszów. W trzygodzinnym programie „na żywo” zaproszeni goście opowiadali o narciarzach i ciekawych miejscach w gminie Dębowiec, promowali jej kulturę i lokalnych artystów.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.